HEKTAŞ devler arasındaki yerini aldı İSO 500 listesinde 80 sıra yükseldi

HEKTAŞ devler arasındaki yerini aldı İSO 500 listesinde 80 sıra yükseldi

HEKTAŞ devler arasındaki yerini aldı İSO 500 listesinde 80 sıra yükseldi

OYAK Tarım Hayvancılık Grubu şirketlerinden HEKTAŞ, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında bu yıl ikinci kez sıralamada yer aldı. HEKTAŞ, genel sıralamada 80 basamak birden yükselerek 382’nci sıraya yerleşti. HEKTAŞ, Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının belirlendiği Fortune 500 listesine de bu yıl ilk kez girme başarısını gösterdi.

Yarım asrı aşkın süredir tarım sektöründe faaliyet gösteren HEKTAŞ, son yıllardaki istikrarlı büyümesiyle iş dünyası için önemli bir performans göstergesi olan ve tüm sektörleri kapsayan Fortune 500 ve İSO 500 listelerindeki yerini aldı. İSO tarafından yapılan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında bu yıl 80 basamak birden yükselerek 382’nci sıraya yerleşen HEKTAŞ, kârlılıkta da 25 basamak yükselişle Türkiye’nin en kârlı 114’üncü şirketi oldu. Fortune 500 listesinde de bu yıl ilk kez yer alan HEKTAŞ, borsa şirketleri, satış kârlılığı en yüksek şirketler, ihracatını en çok arttıranlar listeleri ve şehre göre sıralamada önemli kuruluşları geride bıraktı.
OYAK Tarım Hayvancılık Grubu Başkanı ve HEKTAŞ Genel Müdürü Levent Ortakçıer, HEKTAŞ’ın son yıllarda gösterdiği performansla Türkiye sanayisinin önemli kuruluşlarının bulunduğu prestijli listelerde yer almasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “OYAK Grubu’nun vizyonu ve stratejileri doğrultusunda son 3 yıldır HEKTAŞ olarak hem sektörümüze hem de ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlıyoruz. 60 yılı aşkın tecrübeye sahip bir şirket olarak bitki koruma, bitki besleme, tohum, hayvan sağlığı, akıllı tarım teknolojileri ile evcil hayvan maması ve bakım ürünleri alanlarında ciddi yatırımlar ve atılımlar yaptık. Bu süreçte tarım ve hayvancılık alanında daha da güçlenmeyi hedefledik ve büyük bir mesafe kat ettik. Stratejilerimiz doğrultusunda ilerlerken ülkemize sağladığımız maksimum katkının yanı sıra üreticilerimizi de her alanda desteklemeyi kendimize amaç edindik. Üreticilerimizi geleceğin tarım teknolojilerine hazırlamak, onların daha verimli üretim yapmalarını, dünya ile rekabet edebilmelerini sağlamak ve milli tarımı güçlendirmek amacıyla 2 yıl önce hayata geçirdiğimiz Akıllı Tarım Yollarda/Köylerde etkinliklerimiz ile ilçe ilçe, köy köy gezerek bugüne kadar ortalama 30 bin km yol yaptık ve yaklaşık 20 bin üreticiye direkt dokunduk. Attığımız başarılı adımlarımız bugün bizi, önemli kuruluşların yer aldığı ve seçkin kuruluşlar tarafından detaylı analizler sonucu belirlenen Fortune 500 ve İSO 500 listelerine taşıdı. Bu alandaki başarımızı ve sıralamamızı her yıl daha da yükselterek devam ettirmeyi hedefliyoruz. HEKTAŞ olarak iş dünyası için bu denli kıymetli listelerde yer almaktan gurur duyuyoruz.”